Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna
nr 6


PO WERIII MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

W dniach od 1 do 5 lipca 2019 roku odbędzie się III mobilność edukacyjna w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – PO WER. Kolejne dwie uczestniczki wezmą udział w kursie: Emotional Intelligence: identify, harness & manage emotions (EMIN) w Palermo.
Po powrocie umieścimy relację z mobilności wraz ze zdjęciami.

ue_rep.jpg
II MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

W dniach od 24 do 28 czerwca 2019 roku odbędzie się II mobilność edukacyjna w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – PO WER. Kolejne cztery uczestniczki wezmą udział w kursie: English course for educators w Maladze, w Hiszpanii.
Po powrocie umieścimy relację z mobilności wraz ze zdjęciami.

ue_rep.jpg
I MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

W ramach programu operacyjnego
Wiedza-Edukacja-Rozwój – PO WER

Zakończyła się I mobilność edukacyjna projektu „ W drodze do rozwoju” w ramach Programu PO WER. W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku, trzy uczestniczki: pani dyrektor Bożena Cioch oraz panie Dorota Sikora i Beata Wójtowicz wzięły udział w kursie „ Parents & Teachers: Building Bridges”. Zajęcia odbywały się w Sewilli i były prowadzone przez firmę „iDevelop. Teacher training”. Uczestnikami kursu w 16 osobowej grupie byli także specjaliści z Wielkiej Brytanii oraz Rumunii.

Zajęcia warsztatowe prowadzone w języku angielskim dotyczyły następujących zagadnień:

  • rozwijanie umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych,
  • poznanie możliwości wsparcia udzielanego uczniom, nauczycielom i rodzicom,
  • motywowanie do rozwoju osobistego,
  • poszukiwanie konkretnych rozwiązań do sytuacji trudnych,
  • budowanie współpracy rodzice – nauczyciele,
  • kreowanie świadomości dobrej pedagogiki,
  • określanie zasadniczych ról w rodzinie i szkole celem pełnego oddziaływania na ucznia.

Dodatkowo wyjazd stworzył możliwości do poznania historii i kultury Hiszpanii. Między uczestnikami kursu miała miejsce wymiana doświadczeń na płaszczyźnie międzynarodowej oraz nawiązanie nowych znajomości.

ue_rep.jpg
I MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

W ramach programu operacyjnego
Wiedza-Edukacja-Rozwój – PO WER

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku odbędzie się pierwsza mobilność edukacyjna w ramach programu operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój – PO WER. Trzy uczestniczki wezmą udział w kursie: Parents & Teachers: Building Bridges w Sewilli.
Po powrocie przedstawimy relację z mobilności wraz ze zdjęciami.

ue_rep.jpg
PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ - PO WER

Przygotowanie merytoryczno-kulturalne

W dniu 15 grudnia 2019 roku uczestnicy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – PO WER mieli przyjemność wziąć udział w przygotowaniu merytoryczno-kulturalnym, które składało się z dwóch elementów. Pierwszym z nim było spotkanie w jednym z lubelskich escape room'ów o nazwie Let me out, mieszczącym się przy ul. Złotej 5. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do Skarbca i Psychiatryka - dwóch tematycznie zaaranżowanych pokoi pełnych zagadek, szyfrów, kłódek i wskazówek, mówiących o tym jak wydostać się z pomieszczeń. Skutecznie zrealizowanym celem była m. in. integracja pracowników, rozwijanie komunikacji i współpracy oraz nauka wspólnego rozwiązywania zadań w sytuacjach emocjonalnych pod presją uciekającego czasu. Drugim punktem spotkania była wykwintna hiszpańska kolacja w restauracji Kardamon, ul. Krakowskie Przedmieście 41. Tego wieczoru mieliśmy możliwość zapoznania się z tradycyjną hiszpańską kuchnią, w świat której, w sposób merytoryczny wprowadził nas kucharz hiszpańskiego pochodzenia o imieniu Miquel. Na początku zaproponowano nam Mix Tapas, czyli tradycyjne hiszpańskie przekąski - nadziewane papryczki, oliwki marynowane z czosnkiem, pintxos, croquetas. Na główne danie podano Sopa merinera - morską zupę z owocami morza i rybą oraz Kalmary faszerowano chorizo. Nie mogło się również obyć bez tradycyjnego hiszpańskiego deseru Crema Catalana – kremu katalońskiego, przygotowanego na bazie mleka, cytryny, żółtek, cynamonu i mąki kukurydzianej, którego powierzchnię pokrywa karmelizowany cukier. Uczestnicy kolacji mieli też możliwość degustacji hiszpańskiego wina Campo Casillo Garnacha i Viura z Aragonii – regionu położonego w północno-wschodniej Hiszpanii. Podczas kolacji omówione zostały merytoryczne kwestie związane z realizacją kolejnych etapów programu.
Biuletyn informacyjny